Imotski: Proslava sv. Nikole

Sveti je Nikola jedan od svetaca koji se posebno štuju u župi sv. Franje u Imotskom. Naime, neke obitelji iz naše župe slave današnjega sveca kao svoga zaštitnika: Brečići, Ćosići, Lelasi, Milardovići, Vučemilovići, Ljubasi, obitelj pok. Jakova Lončara, obitelj Marinka Bašića, obitelj pok. Marijana Bašića, obitelj Stipe Rajiča, obitelj Mirka Zdilara, obitelj Ante Nikolića, u naselju Bage obitelji Perić, Lelas i Selak te kod Doma zdravlja obitelj Rebić.

Kao i svake godine, tako je i ove u crkvi sv. Franje u 9.00 sati za navedene obitelji slavljena sv. misa, koju je predvodio fra Edvard Sokol, župni vikar naše župe. Na kraju euharistijskog slavlja prisutni su vjernici iskazali poštovanje moćima sv. Nikole.  Proslava se po uhodanoj tradiciji nastavila druženjem u samostanskom blagovalištu, a zatim u svakoj obitelji za obiteljskim stolom.

Na današnji dan u poslijepodnevnim satima bude godišnji pohod i blagoslov spomenutih obitelji. 

Fotografije 

Fra Kristian  

 

 

Pretraži sadržaj

Najave

22.-24. siječnja: Zagreb - 59. teološko-pastoralni tjedan

***********

Aktualno

FRANJEVAČKI BOGOSLOVI

INTERNET STRANICA


FACEBOOK STRANICA

**********************

Fra Stipica Grgat:

Otpjevni psalmi

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

Promo film o Provinciji

Posjetitelji

DanasDanas497
Ovaj mjesecOvaj mjesec49975
UkupnoUkupno6538651

Online

Trenutno aktivnih Gostiju: 72 

Administrator

franodoljanin@gmail.com