Studenci: Duhovna obnova uoči proslave sv. Ilije

 

U srijedu, 17. srpnja 2019. započeli smo trodnevnicu sv. Iliji proroku tijekom koje je održana duhovna obnova, koju je predvodio fra Tomislav Jelić, župnik župe Ružići pokraj Čitluka (BiH).Prije svete mise prvog dana bila je prigoda za razgovor i sv. Ispovijed, a molile su se posvetne molitve sv. Iliji i krunica Kraljice Mira.

Fra Tomislav je u propovijedi prvoga dana trodnevnice govorio o poniznosti o kojoj govori i Biblija u poruci "Zaodjenite se dakle — kao izabranici Božji, sveti i ljubljeni — u milosrdno srce, dobrostivost, poniznost, blagost, strpljivost." Kološanima 3,12 Kada govorimo o poniznosti onda moramo znati što je to poniznost, kako je postići i tko je može imati. Poniznost je kao vrlina za kršćanina veoma važna i jedan od uvjeta za vječni život. Ona je suprotnost od oholosti. Ako smo sljedbenici Isusa Krista, onda moramo slijediti njegov put poniznosti i praštanja. Bog se protivi oholima, a poniznima daje milost, zato blagoslovu prethodi poniznost, jer Svevišnji prebiva s onima skromna duha i raskajana srca. Ono što bi nas još trebalo učiniti poniznima jest Božja dobrota. "Obucite se, dakle, budući da ste izabranici Božji, sveti i ljubljeni, u milosrdnu srdačnost, dobrotu, poniznost, krotkost i strpljivost! Podnosite jedan drugoga i dobrostivo opraštajte međusobno ako tko protiv koga ima nešto što je za ukor. Kao što je Gospodin vama dobrostivo oprostio, tako činite i vi." (Kološanima 3,12.13). Stoga molimo neka nam Gospodin udijeli poniznost i jednostavnost u svemu jer se kroz mnoge primjere takvih nam svetih uzora Gospodin proslavio. Nakon svete mise uslijedilo je Euharistijsko klanjanje koje su animirali članovi Mješovitog župnog zbora. Drugi dan trodnevnice bio je u znaku molitve za bolesnike. Za vrijeme svete mise svećenici su podijelili Sakrament bolesničkog pomazanja prethodno naglasivši kako je bolesničko pomazanje duševno okrepljenje i utjeha bolesnika. Ono jača nemoćnika u njegovim duševnim i tjelesnim kušnjama, omogućuje sjedinjenje s mukom Kristovom. Prije bolesničkog pomazanja, dakako, ako je moguće, treba ispovjediti teške grijehe. Osim grijeha bolesničkim se pomazanjem opraštaju se i vremenite kazne, Ono daje opće poboljšanje bolesti i tjelesno zdravlje ako je to na korist duši. Drugi dan trodnevnice završio je Euharistijskim klanjanjem i blagoslovom bolesnika. U petak, 19. srpnja slavljena je sv. misa posljednjeg dana trodnevnice kojom se naša župa pripremala za svetkovinu sv. Ilije i svečanu svetu misu don Marka Trogrlića. Tijekom svete mise posebno su se molile zahvalne molitve za duhovna zvanja i mlade u našoj župi. Na kraju svete mise fra Tomislav je posebno molio za djecu te ih blagoslovio. Radost vjernika na kraju duhovne obnove završila je u zahvalnosti Bogu na svim primljenim milostima i fra Tomislavu, čije su navještaje župljani s oduševljenjem slušali, u vjeri kako će plodovi duhovne obnove biti mnogobrojni u našim životima. Nakon misnog slavlja nastavljen je program Studenačkog lita.

Fotografije

 

Najave

DUHOVNE VJEŽBE - 2019.

************

Karin: Znanstveno stručni simpozij o razaranju i obnovi

************

Split/Trstenik: Tribina

Katolička Crkva i aktualnosti ekumenskog dijaloga zadnjih pedeset godina

************

Molitvena osmina za jedinstvo kršćana

************

kola emocija"

************

Obavijest o 49. vijećanju redovničkih odgojitelja

************

Zbog tehničkih problema

s dosadašnjom provincijskom adresom e-pošte,

molimo vas da ubuduće poštu šaljete na adresu:

provincijalat.franjevaca@gmail.com


Pretraži sadržaj

Aktualno

KAPITUL UNDER TEN


FRANJEVAČKI BOGOSLOVI

INTERNET STRANICA


FACEBOOK STRANICA

**********************

Fra Stipica Grgat:

Otpjevni psalmi

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

Promo film o Provinciji

Posjetitelji

DanasDanas254
Ovaj mjesecOvaj mjesec56318
UkupnoUkupno7440018

Administrator

ivan.udovicic@gmail.com

Online

Trenutno aktivnih Gostiju: 21